нд.03262017

Last updateср., 15 черв. 2016 6pm

www.admitad.com

Back Головна Вісник Життя району ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТВАРИННИЦТВА

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТВАРИННИЦТВА

gocpodarctvo 2

Пасічнянське господарство ДП ДГ «Пасічна» - одне з найкращих в Україні – відвідав директор Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрій Гетя.

Дана тематика була широко розкрита під час виїзного засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, яке провів на базі ДП ДГ "Пасічна" директор Департаменту О.Стрілецький. Активну участь в колегії взяли: А.Гетя, директор Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України, котрий після практичної частини колегії детально проаналізував стан та перспективи розвитку галузі тваринництва в Україні; І.Одземок та В.Кальніченко, заступники директора Департаменту АПР ОДА, депутат обласної ради, директор ДП ДГ "Пасічна" В.Таєнчук; заступник начальника Головного управління ветмедицини Хмельницької області О.Садов’юк; депутат районної ради О.Борбич, начальник управління АПР РДА А.Лакуста та заступники голів райдержадміністрацій області, начальники управлінь АПР райдержадміністрацій, керівники господарств.

Пасічнянці зустрічали гостей біля сільського Будинку культури із хлібом-сіллю на вишиваному рушникові, учні Пасічнянського НВК дарували намисто українських пісень, танків та гостинно запрошували ознайомитися з чудовим краєм. Робота колегії розпочалася з об’їзду полів та літніх таборів утримання тварин. Директор господарства В.Таєнчук розповів про специфіку догляду та утримання ВРХ, надої від корів, які становили 6,5 тис. л за 2012 рік в одному відділенні та 7,2 тис. л – в іншому. Цьогоріч випала досить важка за погодніми умовами весна, тому тваринам прийшлося непросто пристосуватися до погоди, а тваринникам забезпечити їх кормами. Проте зараз трави пішли в ріст, значить надої ще триматимуться на високому рівні.

Учасники колегії мали можливість ознайомитися з напрямками тваринницької галузі, умовами догляду ВРХ, методами відгодівлі та утримання. Нині у ДП ДГ "Пасічна" доглядають до 2 тисяч свиней, 638 корів, до 2 тисяч ВРХ, до 300 голів овець, сто вуликів бджолосімей, коней, котрих використовують для роботи по догляду за тваринами.

gocpodarctvo 4

Найбільше вразила аграріїв області сучасна техніка – багатофункціональний кормозбиральний агрегат (косилка, ворушилка, валкоутворювач із подрібюнювачем), який за долі секунд виконує різні функції: косить, розкидає, уже підсушене - збирає, подрібнює і перевозить за місцем призначення. Такий агрегат коштує 5 млн. грн., завдяки подібній техніці збільшилась продуктивність роботи господорства, відбувається економія часу та трудових ресурсів, оскільки 4-5 чоловік в оптимальні терміни заготовляють корми гарної якості. Господарство працює, як одне з найкращих в Україні, впроваджуючи державні програми та плани, щороку планують нарощувати поголівя худоби, а місцеве населення має роботу, поступають кошти до місцевого і державного бюджетів. Керівництво господарства працює з новими технологіями відгодівлі молодняка, дбає про якість кормів, планує побудову нового доїльного залу з вертушкою, вартість якого 9 млн. грн.

Після об’їзду колегія продовжила роботу у залі СБК. Головуючий Олег Володимирович Стрілецький вручив Андрію Анатолійовичу Геті, директору Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України, вишивану картину з мальовничими сільськими пейзажами, щоби нагадували про теплу зустріч з пасічнянцями.

У виступі Івана Одземка, заступника директора Департаменту АПР ОДА, наголошувалося на тому, що в селі збережено всю інфраструктуру сільськогосподарського виробництва, досягнуто гарних результатів у тваринництві, тут відчувається гарна співпраця з аграріями і голови райдержадміністрації, тільки об’єднавшись можна вирощувати якісну сільськогосподарську продукцію та закупити необхідні препарати та агрегати. Зараз вісім районів області зменшує нарощуваність поголів’я, це питання залишається проблемним, до якого потрідно підійти серйозніше і збільшувати кількість ВРХ. Олександр Садов’юк, заступник начальника Головного управління ветмедицини області, розповів про вакцинацію тварин, яка проводиться за підтримки державного бюджету, наголошував на закритому режимі утримання тварин, розказав про дотації на молодняк та експорт сільськогосподарської продукції з нашої області в інші країни.

Андій Лакуста, начальник управління АПР Старосинявської РДА, дав характеристику тваринницькій галузі Старосинявщини, відмітив, що в районі на 44 голови дійного стада збільшилось в порівнянні до минулого року, тваринництво розвивають такі господарства (окрім ДП ДГ "Пасічна") як СГК "Воля", ТОВ "Хмільницьке", НВП "Візит", ТОВ СП "Нібулон", у планах – працювати за сучасними технологіями, щоби збільшити надої та поголів’я ВРХ.

Андрій Гетя, директор Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України, провів детальний аналіз стану та розвитку тваринництва в Україні, відмітивши, що скотарство знаходиться у збитках, а виробництво молока залишилося на рівні минулого року, поголів’я ВРХ зросло, окрім Донеччини, Хмельниччина залишається лідером з виробництва свинини. З 2015 року може статися заборона на подвірний забій худоби. Є розроблена державна програма із закупівлі телиць від населення, але її ще не профінансовано, виділяються дотації на закупівлю доїльних апаратів для міні-ферм, створених мешканцями. Наразі область працює гарно, окрема тема кормозаготівлі в дощові літні дні, але заготівлю сна можна поки що замінити збором трав для сінажів, а коли випогодиться, збільшити площі збору сіна.

Актуальне і болюче питання підіймали аграрії на колегії про ціноутворення на молочну продукцію, адже один літр молока коштує досить дешево, а щоби його отримати, затрачається важка праця сільського населення, на що Андрій Анатолійович відповів, що це питання залишається проблемним, оскільки, як вихід із ситуації, можливо створити кооперативи із якосного збору молока, або підвищувати ціну поступово, що й зараз обговорюється, ультиматумом проблему не вирішити, бо молокозаводи взагалі можуть припинити закупівлю молока від корів сільського населення, а використовувати сухе молока, яке завезуть із-за кордону. Це не забороняється, і тоді ніхто не знає, кому від того стане краще... На жаль, реалії залишаються такими.

   Володимир Кальніченко, заступник директора Департамету АПР ОДА, доповів простан справ в галузі рослинництва, від чого залежить продуктивність тваринницької галузі, повідомив, що у 2014 році готуються дотації на посів цукрового буряка.

На колегії розглянуто детально усі питання функціонування тваринницької галузі, основна увага приділялася виробництву якісної та екологічно чистої продукції, що продається населенню, від неї залежить найдорожче в житті кожної людини – здоров’я.

Фоторепортаж із колегії

журналістки Оксани Осінської.

Фото автора.

 
 
 
/Курс "ЖЕСТКАЯ РИТОРИКА" Поэтому вас обучают не теоретики, а опытные практики. Вы будете различать после курса манипуляции и ложь и эффективно им противостоять. На каждом занятии мы разбираем манипуляции и отрабатываем защиту от них в учебном споре и упражнениях.

Якщо Ви бажаєте фінансово підтримати проект Стара Синява "Live" - перерахуйте кілька монет на нижче вказанні електронні гаманці:

Z114640542569, E648818964170,
R175727625215, U360751031193

Якщо Ви бажаєте підтримати проект морально – розмістіть код нашої кнопки на своєму сайті та повідомте про це нас. В знак вдячності ми додамо Ваш лінк до колонки друзів сайту.

<a target="_blank" href="http://ss-live.com.ua"><img src="http://ss-live.com.ua/images/stories/stslogo.png" alt="Стара Синява" border="0" height="31" width="88" /></a>

Стара Синява